ipzadmin/ November 30, 2017/ Вступ, Головні новини, Загальне

1. Обрати спеціальності та ВНЗ, у які будете подавати документи (не більше трьох спеціальностей та семи ВНЗ для подачі документів на бюджет (максимум сім заяв на бюджет) відповідно до проекту Умов прийому до ВНЗ у 2017 році. Кількість поданих заяв на контракт – не обмежується).

2. Ознайомитися із правилами прийому до тих ВНЗ, у які хочете поступати (мають бути висвітлені на сайті кожного ВНЗ до 15 грудня поточного року. Звернути увагу на вагові коефіцієнти, що встановлені на кожен предмет ЗНО при вступі). Підсумковий конкурсний бал при вступі до ВНЗ складається із балів за три предмети ЗНО, балу за шкільний атестат та додаткових балів (за підготовчі курси при ВНЗ). Орієнтовно підсумковий бал може бути сформований так: Підс. бал = бал за українську мову * 0,3 + бал за математику * 0,25 + бал за історію України * 0,35 + бал за атестат * 0,08 + Бал за підготовчі курси * 0,02. Сума балів не перевищує одиниці.

3. Відвідати Дні відкритих дверей у ВНЗ, у які найбільше хочете поступати. Ознайомитися із структурою закладів, подивитися на побутові умови (проживання, харчування, проїзд до ВНЗ).

4. Вибрати предмети для здачі ЗНО (набори предметів ЗНО на одну спеціальність в різних ВНЗ можуть бути різними). Проконтролювати правильність вибору предметів по правилах прийому ВНЗ, у які хочете подавати документи. Бажано записатися на чотири ЗНО, а не на три – це може дати змогу збільшити Ваш конкурсний бал (за рахунок кращого складання одного з двох предметів ЗНО на вибір. Вищий бал предмету на вибір можна буде обрати при подачі електронної заяви до ВНЗ). Результати трьох ЗНО будуть включатися у атестат: українська мова, математика чи історія України (на вибір 11-класника) та третій предмет на вибір 11-класника (дозволяється набір предметів для здачі ЗНО: українська мова та література; математика; історія України + четвертий).

5. Бажано зареєструватися на пробне ЗНО для ознайомлення із процедурою проходження ЗНО.

6. При виникненні питань щодо вступу обов`язково звертатися у телефонному режимі до приймальної комісії відповідного ВНЗ.

7. Перед початком вступної кампанії (червень-початок липня) ще раз ознайомитися із Правилами прийому до ВНЗ (на їх сайтах – чи не відбулися зміни щодо предметів ЗНО та вагових коефіцієнтів).

8. Зареєструватися на сайті подачі електронних заяв та створити там особистий кабінет вступника (сайт ez.osvitavsim.org.ua стане активним у кінці червня). Можна цю процедуру робити при ВНЗ – у Центрах подачі електронних заяв.

9. Скласти остаточний список спеціальностей та ВНЗ, куди Ви хочете подавати документи. Проставити навпроти кожної спеціальності пріоритет, з яким будете подавати заяву (найвищий пріоритет – це 1. Цей пріоритет потрібно поставити при подачі електронної заяви на найбільш бажану спеціальність до найбільш бажаного ВНЗ. Решту заяв ставити з нижчими пріоритетами у порядку зниження Вашого бажання). Після подачі заяв їх пріоритет змінити не можна!!!

10. Не поспішати подавати електронні заяви у перші дні вступної кампанії – можуть бути перебої із сайтом подачі електронних заяв.

11. Після подачі електронних заяв проконтролювати їх опрацювання усіма ВНЗ (статус заяви протягом трьох діб має бути змінено на «допущена до конкурсу». У разі іншого статусу – подати заяву ще раз або зв`язатися із відповідним ВНЗ).

12. При вступі на спеціальності із творчим конкурсом (Дизайн, Журналістика, Фізична культура і спорт) ознайомитися із термінами подачі заяв та проведення творчих конкурсів, щоб зменшити ймовірність накладок у часі їх проведення (на сайтах відповідних ВНЗ або зателефонувавши до їх приймальних комісій).

13. Бажано подати електронні заяви по максимуму – дозволені 7 заяв (на бюджет) та необмежену кількість заяв на контракт відповідно до проекту Умов прийому до ВНЗ у 2017 році.

14. Після закінчення прийому документів, особам, що будуть рекомендовані до зарахування на навчання за державним замовленням, у особистому кабінеті на сайті подачі електронних заяв буде навпроти однієї із заяв відображатися статус «рекомендовано до зарахування (бюджет)». Якщо Ви згодні навчатися за спеціальністю, куди Вас рекомендовано до зарахування – потрібно своєчасно подати до ВНЗ оригінали документів.

15. У випадку відсутності рекомендації на бюджетні місця, Ви маєте право самостійно обрати свою майбутню спеціальність та ВНЗ для навчання за контрактом із числа заяв, поданих Вами протягом вступної кампанії та подати оригінали документів на неї згідно термінів, визначених Правилами прийому ВНЗ.

16. Інформацію про рекомендацію до зарахування можна відслідковувати на офіційних сайтах ВНЗ, а також на сайті vstup.info.

17. Своєчасно зробити оплату за навчання (відповідно до умов укладеного договору) при вступі на навчання за контрактом.